Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapałka

 Zapałka

Scenariusz: Marcin Woszczewski i grupa
Reżyseria: Marcin Woszczewski

Występują: Paulina Dąbrowska i Marcin Nawrocki

Literatura i teksty:

Scenariusz inspirowany dramatem Jerzego Rochowiaka pt.: „Supełek"

Muzyka:

Gotan Project – fragmenty

Premiera: 14.02.2016 r.

„Zapałka” to ciepła, ale zagadkowa opowieść o przygasającym związku kobiety i mężczyzny. On – spokojny, zakochany, ale kiedy trzeba potrafi uderzyć pięścią w stół… próbuje ratować związek. Ona – charyzmatyczna, stąpająca twardo po ziemi realistka znudzona codziennością, ale daje się namówić na tajemniczą wędrówkę… chyba też jej zależy. Dwójka bohaterów szuka sposobu na rozniecenie ognia, który wygasa, albo już dawno wygasł. Po latach wracają do  przestrzeni, w której kiedyś pojawiła się iskierka rozpalająca ich uczucie. Czy stara, opuszczona restauracja im w tym pomoże? A może całkowicie wygasi?

„Zapałka” nietypowa propozycją w repertuarze Teatru OKO, nakłania do myślenia o tym jak bardzo ważne, a może najważniejsze w życiu człowieka jest uczucie miłości, przyjaźń, obecność drugiej osoby oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów.

Data premiery jest przypadkowa (14 luty), ale za to spektakl doskonale wpisuje się w święto zakochanych, zarówno tych, których związek zapłonął dawno temu… jak i tych, którzy poczuli to uczucie w niedalekiej przeszłości.

Teatr OKO

Odsłony: 6540

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj odwiedziło nas: 29 → wczoraj: 13 → a dotychczas: 275859