Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zadra

Zadra

Reżyseria: Marcin Woszczewski
Scenariusz: Marcin Woszczewski według dramatu Richarda Rashke pt.: „Droga Estero” w tłumaczeniu Marka Bema
Światła: Marcin Woszczewski
Muzyka: Bruno Coulais; (fragmenty):
Występują: Anna Dadas, Katarzyna Dadas, Marcin Woszczewski

Spektakl powstał w konsultacji z Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego wraz z filią Muzeum Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze oraz Stowarzyszeniem „Przyjaciół Upamiętnienia Sobiboru”.

…Leon Feldhendler, jeden z inicjatorów ucieczki z Sobiboru powiedział: „Jeśli ktokolwiek przeżyje, niech powie całemu światu co tu się działo…” historia musi się opowiadać, pamięć o tamtych czasach powinna być ciągle żywa. Ale nie o nienawiść i ciągły żal tu chodzi. Powinniśmy uczyć się pokory i wrażliwości właśnie na gruzach II Wojny Światowej...

Anna Dadas

Galeria spektaklu

Wznowiona Zadra; spektaklu opowiadający o losach więźniarki Obozu Zagłady w Sobiborze. Działania tego podjęliśmy się z potrzeby przekazywania historii zapomnianego miejsca masowej zagłady. Pierwsza odsłona zrzeszyła wielu sympatyków i szeroką widownię. Aby w dalszym ciągu przekazywać tą historię postanowiliśmy wznowić spektakl w kolejnej obsadzie. Tym razem na scenie zobaczymy Katarzynę Dadas, Annę Dadas oraz Marcina Woszczewskiego. Spektakl ten stanowi bardzo ważny element naszej działalności, dlatego też zdecydowaliśmy się aby pokaz premierowy odbył w tak ważnym momencie jakim jest 5-lecie naszego istnienia.

Marcin Woszczewski


Premiera 15.10.2011r.

Odsłony: 9274

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj odwiedziło nas: 20 → wczoraj: 64 → a dotychczas: 259602