Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plac

Plac

Według powieści Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”
Reżyseria: Marcin Woszczewski

Występują:

Mrówka – Paulina Dąbrowska, Katarzyna Dadas
Wiki – Sara Szeliga
Dagmara – Alicja Mazurek
Seba – Marcin Nawrocki
Monika – Dorota Iwanicka
Suples – Mateusz Sawić
Anita – Paulina Kozaczuk
Matka Mrówki – Magdalena Iwanicka, Aneta Miszczuk

Galeria spektaklu

Premiera 6 grudzień 2007r.

Spektakl otrzymał nagrodę na:

Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w XXX edycji-Scena Młodych 2008, który odbył się w dn.23-25 kwiecień 2008r.

Wyróżnienia na:

- Eliminacjach powiatowych w Chełmie 14 marca 2008r.
- Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Inscenizacje 2008”-19-21 maj 2008r.

„Plac” graliśmy 11 razy.

Spektakl pożegnaliśmy w Rudce w trakcie Wyżyny Teatralnej OKO - Liczne obserwacje dnia 9 sierpnia 2009r.

Recenzje:

„Plac” - „Teatr OKO”

    „Plac” ukazuje problemy egzystencjalne bliskie młodym ludziom. Wzorowany jest na powieści „Chłopcy z placu broni” F. Molarna. Poruszono tu problem uczciwości, oddania, szczerości, władzy, przyjaźni i obecnych podziałów społecznych-subkultur.
Spektakl wywołuje wśród widzów wzruszenie a nawet łzy w szczególności-scena ukazująca śmierć głównej bohaterki czyli Mrówki, która walczy podejmując różne działania przeciwko Grupie Czerwonych, by obronić plac-miejsce spotkań z przyjaciółmi. Jest przykładem całkowitego oddania się a nawet poświęcenia zdrowia i życia dla ustalonej idei, dla nadrzędnego celu, który sprawia, że wszystko inne jest mniej ważne. Bohaterka z determinacją próbuje zrealizować swoje założenie, oddaje się tej walce całkowicie. Walczy mężnie, odważnie, składa z siebie-ze swojego życia ofiarę. Ukazuje heroiczną postawę w walce o słuszną sprawę. Dlatego spektakl porusza i wywołuje tyle konkretnych emocji jednocześnie skłaniając widza do przemyśleń i rozważań na poruszony temat.
Podsumowując „Teatr OKO” porusza w swoich spektaklach treści uniwersalne, ciągle aktualne. Jego działalność ukazuje sytuacje z jakimi muszą się zmierzyć na co dzień ludzie oraz problemy bliskie każdemu człowiekowi, ponieważ łatwo je dostrzec w społeczeństwie, przedstawia również konsekwencje dokonanych wyborów.
Obecnie trwają prace nad kolejnym spektaklem pt.: „Topiel” odnoszący się do „Nędzników” Wiktora Hugo oraz „Pamiętnika narkomanki”. Barbary Rosiek. Dotyczy problemów z jakimi boryka się współczesna młodzież. Ukazuje brak akceptacji przez społeczeństwo dla „ludzi po przejściach”. Porusza problem znieczulicy społecznej oraz braku tolerancji. Planowany termin premiery grudzień 2008.
    Teatr cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczy fakt, iż grupa młodych artystów ciągle powiększa się o nowych członków-zainteresowanie teatrem wzrasta. Pozostaje wierzyć, że tendencja ta się utrzyma a ludzie będą mieli coraz łatwiejszy dostęp do kultury, będą z niej mądrze korzystać oraz nauczą się wyciągać konkretne wnioski co sprawi iż w społeczeństwie odnotuje się pozytywne zmiany.

Ewelina Pogorzelec
Magdalena Iwanicka

Premiera 6 grudzień 2007r.

Odsłony: 22982

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj odwiedziło nas: 2 → wczoraj: 14 → a dotychczas: 273401