Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obóz teatralny „KARAKULIAMBRO”

Zamysłem organizacji „Obozu Teatralnego Karakuliambro” była rekrutacja przyszłych aktorów do Teatru OKO. Działanie zorganizowane było w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru realizowanych na terenie gminy Ruda-Huta.

Pierwszym etapem była prezentacja spektaklu Teatru OKO „Zapałka” oraz pokaz MMS impro zatytułowany „Obejdź z nami Dzień Teatru... na piechotę”. Pokaz połączony był z warsztatami improwizacji teatralnej „impro krok po kroku”. Podczas warsztatów członkowie Teatru OKO i MMS impro zapraszali najaktywniejszych uczestników na „Obóz Teatralny Karakuliambro”. Zadanie było trudne, a miejsc było zaledwie 16, w tym dwie osoby: Aleksandra Kozak i Przemysław Borkowski, z racji wcześniejszego przystąpienia do teatru zaproszeni byli poza kolejnością. Finalnie propozycję udziału w obozie teatralnym otrzymali:

 1. Alicja Borysiuk,
 2. Noemi Dąbrowska,
 3. Alicja Gąsiorowska,
 4. Aleksandra Honory,
 5. Aleksandra Kozak,
 6. Emilia Lewczuk,
 7. Oliwia Skrochocka,
 8. Martyna Suchań,
 9. Anna Walczuk,
 10. Natalia Wróblewska,
 11. Dominika Zawiślańska,
 12. Przemysław Biernacki,
 13. Przemysław Borkowski,
 14. Bartosz Doliński,
 15. Wojciech Mamczarz,
 16. Jakub Zwolak.

Obóz Teatralny dzień pierwszy

fot. Karolina Szwalikowska

Na obozie pojawiła się jedynie dziewiątka z pośród zaproszonych, co nie oznacza, że sobie nie poradziła… Warsztaty teatralne pod nazwą „Karakuliambro” nawiązywały do twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Karakuliambro – pseudonim artysty), łączyły w sobie pracę nad spektaklem oraz kreowanie postaci. Obóz odbywał się w dniach od 29 do 31 marca 2019 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce. Uczestnicy mieli 48 godzin (a właściwie 47, ponieważ z 30 na 31 nastąpiła zmiana czasu) na opanowanie warsztatu i pracę nad pokazem. Spektakl postawał od podstaw, począwszy od budowy scenariusza, zgromadzenia rekwizytów, scenografii i kostiumów poprzez opracowanie świateł/muzyki aż po opracowanie ruchu scenicznego czy choreografii.

Obóz Teatralny dzień drugi

fot. Karolina Szwalikowska

31 marca o godzinie 17.00 spektakl zatytułowany „Ja i Karakuliambro” ujrzał światło dzienne. Scenariusz opracowywała grupa wraz z instruktorem Marcinem Woszczewskim oraz członkami Teatru OKO Marcinem Nawrockim i Szymonem Woszczewskim. Reżyserią zajęli się Marcin Woszczewski i Marcin Nawrocki. Spektakl to metaforyczna opowieść o tym, do czego dążymy jako ludzie, na czym się skupiamy, od czego uciekamy i jakie priorytety sobie wyznaczamy. Twórczość K.I. Gałczyńskiego nadała nieco groteskowy charakter tej wypowiedzi, co przekornie kontrastuje z… chyba najważniejszą? dla każdego człowieka potrzebą – miłością. W spektaklu wystąpili: Noemi Dąbrowska, Aleksandra Honory, Aleksandra Kozak, Emilia Lewczuk, Oliwia Skrochocka, Przemysław Biernacki, Przemysław Borkowski, Wojciech Mamczarz, Jakub Zwolak. Młodzi aktorzy poradzili sobie wyśmienicie, co potwierdziły długie brawa zgromadzonej publiczności.

Obóz Teatralny dzień trzeci

fot. Karolina Szwalikowska

Dwa etapy Obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru tj. prezentacje i obóz teatralny miały na celu powołanie młodych artystów w szeregi Teatru OKO i tak się stało. Na pierwszej próbie po obozie grupa pojawiła się w komplecie, a nawet z małą superatą, ponieważ widząc efekt kolejni młodzi ludzie zapragnęli zmierzyć się z najpiękniejszą dziedziną sztuki, jaką jest Teatr.

Spektakl "Ja i Karakuliambro"

fot. Karolina Szwalikowska

Dziękujemy rodzicom za zaufanie i motywację! Wspólnie dołożymy wszelkich starań, żeby Was nie zawieść.

Teatr OKO

Odsłony: 1344

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj odwiedziło nas: 22 → wczoraj: 64 → a dotychczas: 259604